Pranie oraz pielęgnacja chusty bawełnianej nie sprawiają problemów, jednak warto znać kilka ważnych zasad.

Skrót zasad prania:

1. Pranie przed pierwszyn użyciem jest obowiązkowe

2. Pierzemy zgodnie z instrukcją na metce

3. Pierzemy w proszku dla dzieci, nie używamy płynu do płukania!

4. Suszymy mozliwie rozłożoną na płasko chustę

Upierz zanim zamotasz

Pierwszym krokiem po otrzymaniu chusty powinno być jej upranie. Dzięki temu jej włókna zaczną odpowiednio pracować. Nie należy wiązać chusty przed pierwszym praniem. Jeśli zauważysz na chuście delikatny meszek lub “babolki” są to prawdopodobnie charakterystyczne dla organicznej przędzy niedoskonałości.

Pranie zgodnie z instrukcją na metce

Podstawą jest przestrzeganie zaleceń z metki produktu. Temperatura nieprzekraczająca 40 stopni, jeśli nie ufasz swojej pralce nastaw na 30 😉 Prasowanie nie powinno sprawiać problemów, dwie kropki żelazka i możliwość użycia pary załatwią największe zagniecenia. Ma ono funkcję nie tylko estetyczną, a także na początku użytkowania chusty pomoże jej nabrać miękkości. Dla bezpieczeństwa chust nie suszymy w suszarce, zalecamy by rozkładać je na płasko rozłożone na dużej tradycyjnej suszarce na pranie.

Proszek czy płyn?

Do prania chust nie należy używać środków zmiękczających tkaniny czyli wszelkich płynów do płukania. Również popularne kapsulki do prania je zawierają, a także niektóre plyny 2w1. Najbezpieczniej jest wybrać proszek w którym pierzemy ubrania naszego maluszka.

Co na plamy?

Jeśli powstaną jakieś punktowe zabrudzenia niezawodnym rozwiązaniem jest mydełko glasowe – można kupić je w popularnych sieciach drogerii. Wywabia większość plam z bawełny w bezpieczny sposób, jest wydajne i wygodne w użyciu.

Pamiętajcie, że to chusta jest dla Was, a nie Wy dla chusty 🙂 Używajcie jej beztrosko, ciesząc się chwiami bliskości! Postawiliśmy na bawełnę również dlatego, że jest łatwa w praniu i pielęgnacji!