Nasza misja

Dlaczego to niezwykle ważne,
by ekologię łączyć z produkcją chust?


Wierzymy, że dokonując świadomych wyborów konsumenckich możemy mieć pozytywny wpływ na świat, w którym będą żyć nasze dzieci. 

MiBliskie to dbałość o środowisko. Cały proces produkcji jest głęboko przemyślany i zgodny z ideą zero waste. Tkanina powstaje z przędzy z certyfikatem. Używamy tylko wegańskich materiałów. Tkanie i szycie odbywa się w Polsce. Produkty pakujemy w kompostowalne, biogegradowalne opakowania na bazie żywicy. Oferujemy również praktyczne workoplecaki do przechowywania chust, stworzone z ekologicznego lnu oraz resztek tkanin.

 Odpowiedzialność biznesu

Jesteśmy przekonani, że biznes ma służyć nie tylko nam, dlatego przeznaczamy 10% zysków na działalność charytatywną. Wspieramy projekt, który poprzez naukę krawiectwa zapewnia mocny start dziewczętom z Afryki. Projekt nosi nazwę BILET DO ŚWIATA DLA DZIEWCZĄT W BOUAR .

Nasza przędza

Dlaczego wybieramy przędzę z certyfikatem? 

Początkiem i pierwszym krokiem w produkcji jest odpowiedzialny wybór przędzy, z której utkamy chustę. Do wątków naszej tkaniny używamy wyłącznie przędz renomowanej marki Venne Colcoton z certyfikatem. 

Certyfikat to ceniony na całym świecie wyznacznik ekologicznej oraz etycznej produkcji. Dzięki niemu mamy pewność, że surowce pochodzą z naturalnej, organicznej uprawy, bez użycia pestycydów i modyfikacji GMO. Produkcja odbywa się z poszanowaniem dla środowiska naturalnego, minimalizacją zużycia wody oraz energii. Ważna jest dla nas również gwarancja uczciwego wynagrodzenia oraz godziwe warunki pracy.

Jak pakujemy nasze produkty?

Chcąc zminimalizować ilość dodatkowych opakowań postawiliśmy na innowacyjne torby kompostowalne, wykonane na bazie naturalnej żywicy. Lekkość opakowania pozwala na zmniejszenie śladu węglowego, a zamówienie dostarczymy do Ciebie poprzez usługę ekologicznego kuriera DPD. Koszt przesyłki bierzemy na siebie! Istnieje również możliwość dodania do zamówienia workoplecaka do przechowywania chusty, wykonanego z lnu oraz resztek tkanin.

U nas nic się nie marnuje!